Reseller Hosting Nedir?

Reseller hosting, bir hosting sağlayıcısından bir web hosting hesabı satın alarak, bu hesabı kendi müşterilerinize daha küçük paketler halinde satmanızı sağlayan bir hosting modelidir. Bu şekilde, bir web hosting sağlayıcısı olarak hareket edebilir

Reseller Hosting Nedir?
PHP SCRİPTR

Reseller hosting, bir hosting sağlayıcısından bir web hosting hesabı satın alarak, bu hesabı kendi müşterilerinize daha küçük paketler halinde satmanızı sağlayan bir hosting modelidir. Bu şekilde, bir web hosting sağlayıcısı olarak hareket edebilir ve müşterilerinizin ihtiyaçlarına göre farklı hosting paketleri sunabilirsiniz.

Bir reseller hosting hesabı, genellikle bir yönetim paneli veya kontrol paneli aracılığıyla yönetilir ve müşterilerinize kendi hosting hesaplarını yönetme imkanı sunar. Ayrıca, müşterilerinizin hosting hesaplarınızın altında çalışırken kendi özel etki alanlarını ve markalarını kullanmalarına da olanak tanır.

Reseller hosting, web tasarımcıları, dijital ajanslar ve küçük hosting şirketleri gibi, kendi müşterilerine web hosting hizmeti sağlamak isteyenler için popüler bir seçenektir. Bununla birlikte, reseller hosting hesabınızın yönetimi ve müşteri desteği gibi sorumlulukları da üstlenmeniz gerekebilir.

Reseller hosting barındırma aynı zamanda birden fazla cPanel’e ihtiyaç duyan şirketler için de güzel bir alternatif sunar. Bu durumda firma, geleneksel yöntemle birden fazla barındırma hesabı satın almaktansa daha uygun maliyetli ve yönetimi daha kolay reseller hosting metodunu seçebilir.Bu sayede maliyet yarıya inmiş olucaktır.

Reseller Hosting ile Normal Web Hosting Arasındaki Fark Nedir?

Hesapları tek bir yönetici içindir ve bir cPanel ile birlikte gelir. cPanel’in “Ek Alan Adları” kısmına alan adları yazarak, paylaşılan bir planda sınırsız alan adı barındırabilirsiniz. Paylaşımlı barındırma planlarında yeniden satış yapılmasına ise izin yoktur.

Reseller hosting yani Bayi Barındırma Hesapları ise yeniden barındırma satmak isteyen ve kendi barındırma şirketi olarak hareket eden bir yönetci için uygundur. Seçtiğiniz bayi planına bağlı olarak, 10 – 250 arası ayrı cPanel hesabınız olabilir. Yani tek bir bayi hesabı ile her alan adını kendine ait bir cPanel’i ile kurabilirsiniz.