Hosting Nedir?

WordPress Hosting, Cloud Server, Kurumsal Hosting ve E-Posta Sunucusu olarak dört farklı hosting hizmeti daha bulunmaktadır.

Hosting Nedir?
PHP SCRİPTR

Hosting Nedir?

İnternet siteleri de tıpkı gerçekten hayattaki web siteleri gibi arazi üzerine kurulurlar. Herhangi bir internet sitesini yayınlamak için gerekli olan sanal araziye Hosting adı verilir. İingilizge bir terim olan Hosting dilimize web barındırma alanı olarak çevrilebilir.

Hosting; web sayfanıza ait tüm dosyaların, yılın 365 günü bir bilgisayarda saklanması ve erişime açık tutulması hizmetidir.

Web sunucuları, evinizde ya da ofisinizde bulunan bilgisayarlardan donanımsal olarak daha özellikli makinalardır. Serverlar; “datacenter” veya “veri merkezi” olarak adlandırılan yerlerde barındırılırlar. Veri merkezleri; çok yüksek hızlı internet bağlantısına sahiptir, elektrik kesintileri yaşanmasına, sel ve deprem benzeri doğal afetlere karşı korunaklıdır. Bu sebeple, web siteleriniz her koşulda ziyaretçilerinin erişimine açık olur...

Hosting Ne İşe Yarar?

Web sitenizin içindeki resimler, yazılı içerikler, fonksiyon dosyaları, kodlamalarınız  kısacası sitenin yayınlanması için gerekli olan bütün herşey hosting hesabınızda saklanır. Linux Hosting ve Windows Hosting olmak üzere iki farklı hosting çeşidi bulunmaktadır.

Bunun dışında WordPress Hosting, Cloud Server, Kurumsal Hosting ve E-Posta Sunucusu olarak dört farklı hosting hizmeti daha bulunmaktadır. Bunlardan hangisi sizin ihtiyacınızı tam olarak karşılıyorsa onu seçmelisiniz.

Aksi takdirde web sitenizin performansı ve sunacağı hizmet konusunda problem yaşayabilirsiniz. Sizde sosyohost.com da hem bütçenize hemde web sitenize göre bir çok hosting paketi buılup satın alabilirsiniz, ne tür bir hosting paketi alacağınız konusunda herhangi bir seçim yapamıyorsanız bizimle iletişime geçmeniz üzerine doğru hosting paketi seçmenize yardımcı olabiliriz.