Plesk Hosting

Plesk Panel kullanımı ile bir domain adresi için hosting hesabı oluşturulmasına imkan veriyor. Karmaşık görünen birçok özelliğin oldukça basit hale getiren bir panel

Plesk Hosting
PHP SCRİPTR

Plesk Hosting

Plesk yazılım paketi en genel açıklama ile Windows ve Linux kullanıcıları için geliştirilmiş bir Hosting yönetim paneli olarak ifade ediliyor.

Nedir Bu Plesk Hosting?

2003 yılından itibaren kullanılmatya başlayan Plesk Panels 2008 yılından itibaren Paralel şirketi ile birleşerek çok daha etkin ve geniş kapsamlı bir panel hizmeti sunuluyor. Bunun yanı sıra Plesk paneli ile birlikte tek bir sunucu ile tamamı ile sorunsuz bir şekilde kullanıcı hesapları, web siteleri, mail adresleri oluşturulması sağlanmasının yanında DNS girdileri kolaylıkla gerçekleştiriliyor.

Plesk Panel internet siteleri ve internet uygulamalarını bünyesinde bulunduran, sahip olduğu altyapısı sayesinde internet yönetimi ile ilgili işlemleri son derece kolaylaştırıyor. Plesk Panel kullanımı ile bir domain adresi için hosting hesabı oluşturulmasına imkan veriyor. Daha önce oldukça karmaşık görünen birçok özelliğin oldukça basit ve işlevsel hale gelmesi bu panelin en ön plana çıkan özellikleri arasında yer alıyor. Sunucu tercih eden kullanıcılar en çok bu panel sistemini kullanmayı tercih ediyor.

Plesk Panel İle Hangi İşemler Gerçekleştirilebilir?

Plesk panel ile birçok karmaşık ve zor işlem çok daha kolay ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşiyor. Plesk Panel kullanılarak yapılan işlemler ise şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Mail hesaplarının sorunsuz bir şekilde açılarak oldukça geniş kapsamlı ve işlevsel olarak bu hesapların kullanılmasını sağlıyor.
  • FTP yöneticisi sayesinde dosya yükleme işlemi hızlı ve kolay bir şekilde sağlanıyor.
  • Veri tabanı ortaya koyma ve veri tabanı üzerinde kolay düzenleme yapma imkanı sağlıyor.
  • Hata kayıtlarına sorunsuz bir şekilde ulaşma imkanı sağlarken hızlı düzeltme imkanı da sunuyor.
  • Yedekleme uygulaması ihtiyaç anında hızlı ve sorunsuz bir şekilde devreye sokuluyor.
  • Disk ve trafik kullanım bilgilerinin oldukça kaliteli ve ayrıntılı bir şekilde görülmesine ve izlenmesine olanak sağlıyor.
  • Domain ve subdomain verilerine ulaşabilme imkanı sunuyor.
  • Subdomain oluşturma ve silme işlemleri oldukça hızlı ve fonksiyonel bir şekilde gerçekleşiyor.

Plesk panel ile yapılan işlemlerin kalitesi, hızlılığı ve işlevselliği gön önüne alındığında günümüzün en işlevsel web hosting yönetim otomasyonu olduğu ifade ediliyor.